Gra miejska „Szczęśliwe drogi” – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w 100-lecie urodzin

Pan Rafał Miastowski Burmistrz  Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy zaprasza do udziału w grze miejskiej „Szczęśliwe drogi”, która przeniesie uczestników do Warszawy okresu dwudziestolecia międzywojennego, aż po moment zagłady stolicy, czyli do czasu Powstania Warszawskiego 1944 roku. Gra miejska przybliży uczestnikom postać i twórczość Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w sposób ciekawy i kreatywny.

Uczestnicy gry w formie aktywnego zwiedzania poznają postać Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Po dotarciu do każdego z punktów będą musieli wykonać zadanie polegające na wykazaniu się sprawnością fizyczną jak i intelektualną. Na graczy przemierzających przestrzeń miasta, zgodnie z określonym scenariuszem, będą czekać postacie związane z życiem i twórczością Baczyńskiego. Uczestnicy gry wcielą się w rolę fotoreporterów. Gracze będą mieli wyjątkową możliwość podróżowania w czasie Uczestnicy otrzymają na starcie gry mapę z podpowiedzią gdzie znajdą punkty gry.

Gra miejska „Szczęśliwe drogi” – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego to wyjątkową okazja do spędzenia wolnego czasu w gronie rodzinnym. Uczestnicy w trakcie trwania gry poznają również skomplikowane korzenie rodziny Baczyńskiego, które wpłynęły na jego wyjątkową twórczość, rzeczywistość Warszawy okresu młodości poety. Scenariusz gry nawiązuje również do współczesnych odniesień do twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.  Gra miejska będzie składała się z 6 punków na Warszawskim Mokotowie, które są również związane z postacią Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Punkty będą się znajdować w miejscach związanych z poetą lub okresem Powstania Warszawskiego znajdujących się na terenie Mokotowa.

 

Wydarzenia rozpoczyna się o godz. 10:00 do 15:00 w dniu 23.01.2021r.

Na wydarzenie obowiązują zapisy internetowe:

kulturalneeventypl@gmail.com

Serdecznie Zapraszamy!!!